JONOFOREZA
Jest to zabieg fizykoterapeutyczny. Zalicza się do działu elektrolecznictwa. Polega na wprowadzeniu leku przez nieuszkodzoną skórę za pomocą prądu galwanicznego. Leczenie tym sposobem ma działanie miejscowe. Do zalet tego zabiegu należy przede wszystkim fakt, ze lek jest wprowadzany dokładnie tam, gdzie jest potrzebny jednocześnie nie obciążając układu pokarmowego i wątroby. Jonoforeza jest całkowicie bezpieczna. Zabieg jest wykonywany na zlecenie lekarza, a pacjent dodatkowo otrzymuje receptę na lek niezbędny do przeprowadzenia zabiegu.
Wskazania :
Przeciwwskazania :
Cennik :
15 minut / 20 zł
Seria 10 zabiegów : 160 zł
Elektrostymulacja to zabieg rehabilitacyjny lub leczniczy. Polega na stymulacji nerwów lub mięśni za pomocą impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie trwania.
Jest to metoda sprawdzona klinicznie, bezinwazyjna i niefarmakologiczna (można ją łączyć z lekami czy anestetykami).
EMS (Electrical Muscle Stimulation) - Służy do :
Wskazania do elektrostymulacji TENS to wszelkie odmiany bólu:
Trening sportowy:
Wskazania do elektrostymulacji mięśni Kegla :
CENNIK
Do masażu klasycznego kręgosłupa elektrostymulacja 15% taniej
Lampa emituje promieniowanie widzialne i podczerwone, którego maksymalne natężenie przypada na długość fali około 1400nm. Jest to promieniowanie krótkie, które wnika głębiej w tkanki.
Lampa SOLLUX z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Światło czerwone zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.
Cena :
15 zł / 10 minut
10 zabiegów 100zł
Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne określenia to: gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii.
Kiedy stosuje się kinezyterapię?
Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych, po zabiegach operacyjnych w jamie brzusznej, przed porodem... Kinezyterapia może być stosowana jako podstawowa i jedyna forma leczenia (np.: w zachowawczym leczeniu wad postawy, bóle krzyża, bolesność stawu rzepkowo udowego, tendinopatie) lub jeżeli choroba wymaga leczenia operacyjnego, może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i po zabiegu. Istnieje wiele dowodów na skuteczność kinezyterapii (jej różnych form), stosowanej jako samodzielna metoda leczenia, w leczeniu schorzeń mięśniowo - szkieletowych. W większości, nawet drobnych urazów narządu ruchu, w których kinezyterapia nie jest podstawową formą leczenia, powinno się ją zastosować po zakończeniu leczenia podstawowego lub równolegle z nim. Kinezyterapię często łączy się z innymi formami leczenia w tym metodami fizjoterapii w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.
W jakim celu stosuje się kinezyterapię ?
Stosowanie kinezyterapii umożliwia uzyskanie maksymalnej poprawy utraconej funkcji, przywrócenie prawidłowej mechaniki, ułatwia wystąpienie procesów kompensacji, zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych (np.: zespoły bólowe kręgosłupa) lub przywraca już utracone (np.: kontrola nerwowo-mięśniowa), umożliwia prawidłowy przebieg procesów przebudowy tkanek po urazach i operacjach, przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu, zapobiega powikłaniom w układzie krążenia i oddychania które mogą wynikać z długiego unieruchomienia.
Cena :
60 minut / 100 zł
90 minut / 150 zł