Rehabilitacja i fizjoterapia


TERAPIA PRZECIWBÓLOWA

 

Dla osób cierpiących na różne schorzenia np.

 

  • bóle szyi i barku
  • bóle krzyża i lędźwi
  • drętwienia rąk i nóg
  • rwę kulszową i barkową
  • żylaki i opuchlizny
  • zimne stopy i dłonie
  • bezsenność i nerwicę

 

 

 

Kinezyterapia
Kinezyterapia

 

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne określenia to: gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii.

Kiedy stosuje się kinezyterapię?

Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych, po zabiegach operacyjnych w jamie brzusznej, przed porodem... Kinezyterapia może być stosowana jako podstawowa i jedyna forma leczenia (np.: w zachowawczym leczeniu wad postawy, bóle krzyża, bolesność stawu rzepkowo udowego, tendinopatie) lub jeżeli choroba wymaga leczenia operacyjnego, może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i po zabiegu. Istnieje wiele dowodów na skuteczność kinezyterapii (jej różnych form), stosowanej jako samodzielna metoda leczenia, w leczeniu schorzeń mięśniowo - szkieletowych. W większości, nawet drobnych urazów narządu ruchu, w których kinezyterapia nie jest podstawową formą leczenia, powinno się ją zastosować po zakończeniu leczenia podstawowego lub równolegle z nim. Kinezyterapię często łączy się z innymi formami leczenia w tym metodami fizjoterapii w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.

W jakim celu stosuje się kinezyterapię ?

Stosowanie kinezyterapii umożliwia uzyskanie maksymalnej poprawy utraconej funkcji, przywrócenie prawidłowej mechaniki, ułatwia wystąpienie procesów kompensacji, zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych (np.: zespoły bólowe kręgosłupa) lub przywraca już utracone (np.: kontrola nerwowo-mięśniowa), umożliwia prawidłowy przebieg procesów przebudowy tkanek po urazach i operacjach, przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu, zapobiega powikłaniom w układzie krążenia i oddychania które mogą wynikać z długiego unieruchomienia.

Cena :

60 minut / 100 zł

90 minut / 150 zł

 

Bóle szyi i karku
Bóle szyi i karku

Ból karku to najczęściej nerwoból odpowiednich korzeni rdzeniowych szyjnych lub nerwoból całego splotu barkowego. Najczęściej są to zmiany rozwijające się w następstwie urazu tej okolicy, zmian zwyrodnieniowych szyjnego odcinka kręgosłupa lub dyskopatii w jego zakresie. 

 

Nerwoból o takiej lokalizacji zaczyna się stopniowym nasileniem bólów karku i głowy w okolicy potylicznej. Chory często nagle (np. po obudzeniu się rano) zaczyna odczuwać ostry ból w karku, promieniujący do barku lewego lub prawego (lub obu równocześnie) i okolicy międzyłopatkowej, a niekiedy dalej wzdłuż ramienia i przedramienia. Bólom tym może niekiedy towarzyszyć wrażenie drętwienia, cierpnięcia lub też mrowienia palców dłoni, a niekiedy nawet całych kończyn górnych. Równolegle z tymi dolegliwościami chorzy odczuwają mniej lub bardziej usztywniony kark oraz nasilanie się dolegliwości bólowych przy wszelkich ruchach w zakresie kręgów szyjnych lub stawów barkowych.

 

W celu zmniejszenia lub zlikwidowania dolegliwości należy:
• starać się o usprawnienie ruchowe tej okolicy kręgosłupa za pomocą ćwiczeń ruchowych lub delikatnych masaży rozluźniających układ mięśniowo-więzadłowy oraz utrzymujących sprawność ruchową w stawach międzykręgowych

 

Ceny :

15 minut / 50 zł

25 minut / 85 zł

 

 

Dłonie
Dłonie

Zimne stopy i dłonie to problem wielu ludzi. Jest kilka sposobów, aby pomóc w tych dolegliwościach.

Masaż + odpowiednie kąpiele + ćwiczenia

 

Ceny :

dłonie :

15 minut / 40 zł

25 minut / 60 zł

stopy :

15 minut / 45 zł

25 minut / 65 zł

Rehabilitacja
Rehabilitacja

W naszej ofercie również :

 

jonoforeza

elektrostymulacja

galwanizacja

prądy diadynamiczne

prądy Tens

laser

pole magnetyczne

sollux

lampa bioptron

krioterapia

ultradźwięki

 

O szczegóły proszę pytać telefonicznie : 503 754 421